ÖZEL DİKİM

Özel dikim kıyafetler, zanaatkarlığın zaman ötesine geçen, kullanıcı ihtiyaçlarıyla buluşan, ince ve zarif sürecidir. Giysinin ne amaçla kullanılacağının en açık şekilde belirtilmesi bu nedenle önemlidir. Bir takım elbise düğün, parti, veya önemli bir iş seyahati için farklı olabilir; Taji giysilerin her koşulda en mükemmel şekilde hem kullanıcı ihtiyaçlarını hem de moda gereksinimlerini karşılayacağı teminatını veriyor.

KUMAŞ

Kumaş seçimi, mükemmel takım elbise dikimine giden yolun ilk büyük adımıdır. Taji olarak biz en kaliteli kumaşları üreten dünyanın en iyi tedarikçilerinden bizzat temin ediyoruz. Bizim iş yapımız mükemmel takım elbise üzerine kuruludur, bunu garanti eden elit kumaş dokumacılarıyla çalışmak kalite çerçevemizi belirler. Takım elbisenizin değerini, terzilik hüneri olduğu kadar kullanılan malzemeler de belirler. Bu nedenle takım elbise diktirmeye karar verdiğinizde, kumaş seçimi ilk önemli tercihtir. Kumaş yalnızca takım elbisenizin nasıl göründüğünü değil, zamana ve kullanıma nasıl dayanacağını da belirler. Taji markası yalnızca zarafet ve dayanıklılığı garanti eden en kaliteli kumaşları tercih eder.

NEDEN ÖZEL DİKİM?

Özenle seçilen kumaşlardan, kişiye özel kalıplara, en titiz terzilik anlayışına kadar, özel dikim takım elbiseler benzersiz el yapımı kıyafetlerdir. Taji markası altında dikilen takım elbiseler kadar ceketler, gömlekler, pantolonlar, kabanları da içeren özel dikim kıyafetler, yılların tecrübesini barındıran itinalı el işçiliği ürünüdür.

KALIPLAR

Her bir takım için, kullanıcıya özel eşsiz bir kalıp hazırlanır. Taji markası standart kalıpları kullanmaz, tadilatlara güvenmez; daha sonra kullanmak üzere arşivlenen ve düzenli olarak güncellenen kişisel kalıplar alır. Müşterilerimizin kalıplarını arşivimizde muhafaza etmemiz, üretim sürecini önemli ölçüde kısaltır. Bir kalıp yalnızca ölçülerden oluşmaz; omuz eğimi, sırt yüksekliği gibi birçok detay vardır.

ÖLÇÜ ALIMI

Özel dikim takım elbiselerde doğru beden ölçüsü, kumaş dokumasından itibaren birden fazla defa prova gerektirir. İlk olarak, takım elbisenizin temel ölçüsünü belirleyen iskelet kalıbı belirlenir. Ardından ön kısımdaki cep ve yüzlerin ölçüsü alınır. Son olarak, 'bitiş ölçüsü' alındığında ilikler dışında takım elbise son şeklini alır. Taji markası altında tüm aşamaların ortak noktası, müşterilerimizin yüksek memnuniyetine olan ihtimamdır. Terzilik zanaatı oldukça şahsi bir süreç olduğundan, özel dikim esnasında, giyecek kişinin amacı ve onun kişisel tercihlerini prova tam anlamıyla yansıtır.